Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 9 чоловік

Про грані великого таланту Тараса Шевченка дізнавалися учні Довголуцької школи під час інтегрованого уроку

Дата: 13 травня 2020 о 17:07, Оновлено 14 грудня 2021 о 11:54
211 переглядів

«Дві грані великого таланту. Тарас Шевченко – поет та художник» -таку тему обрали педагоги Довголуцькій СЗОШ І-ІІ ступенів для інтегрованого уроку, який провели 4 травня в рамках засідання методичного об’єднання вчителів художньо–естетичного циклу.
Метою уроку було: простежити як в особі Тараса Шевченка співіснували два творчі світи: поетичний і малярський, ознайомити учнів із мистецькою спадщиною великого Кобзаря, зокрема як художника-портретиста, з картинами, що експонують-ся в Національному музеї Львова; довести, що і Шевченко-поет, і Шевченко - художник – обстоювач правди, виразник найглибших людських почуттів, народних мук і прагнень, будитель сонних душ, «володар в царстві духа».
Урок проходив під гаслом: «…У рухах пензля і пера нескорена душа палахко-тить…». Учасники семінару побачили інсценізацію уривку із твору «Тарасові шляхи» Оксани Іваненко, яку підготували учні 7-го класу Арсен Кліщун та Софія Юник. У виконанні учнів 5-го класу прозвучали пісні на слова Тараса Шевченка.
На екрані спливали фрагменти дитинства, юності поета, його навчання в Академії мистецтв. Використано відеоролик Національного музею імені Андрея Шептицького у Львові із записом виставки унікальних творів українського генія.
Всі мали можливість поглибити знання про живописну спадщину, про місце порт-ретної галереї у спадщині Шевченка, про особливо дорогого для Шевченка рисунка «Се мій батько».
– «Шевченко виконав рисунок у підлітковому віці, навчаючись у польського художника у м. Вільно. Юний художник зобразив батька такого, яким він його запам’ятав з дитинства – чоловіком середнього росту, у селянському одязі, з батогом у руках та зажуреним виразом обличчя», – вела розповідь екскурсовод музею.
Учні 5-го класу почули також про історію написання автопортретів, намальованих Шевченком на різних етапах своєї творчості. З захопленням слухали і дивилися на галерею автопортретів, а їх у творсті митця було аж 60!
Наступним етапом уроку було практична робота - «Намалювати свій автопортрет у техніці «бістр» (фарба чорно-бурого кольору). Юні художники впоралися із завданням, і незабаром з їхніх творів було оформлено виставку. Під час рефлексії уроку були використані різноманітні види діяльності учнів: і «мозковий штурм», і «асоціативний кущ». І,звичайно, ребус… Завданням додому учням було намалювати портрет друга (у техніці сепія).
Творча спадщина великого сина України, його життя – явище невичерпне, не-збагненне і вічне. Ми здається все знаємо про Кобзаря. Та це лише ілюзія, бо нам ще віки і віки йти до нього.
На завершення уроку всі учасники семінару виконали пісню «На високій дуже кручі…». До підготовки та проведення уроку були залучені учні 5 та 7 класів, вчителі образотворчого та музичного мистецтва Любомира Ткач і Галина Брелик та педагог-організатор Уляна Пилипів.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.